Cevaplar

  1. Stresli, endişeli ve mutsuzsun. Evde dinlenmek ve uyumak isteyeceğin günler olacaktır. Ama bu sık sık yaşadığın bir duyguysa, bir sorun var demektir. Muhtemelen işin eğlenceli değildir ve yapman gerekenleri düşünürken biraz endişeli ya da stresli isen, kendine bir iyilik yap ve oradan kurtul.

  2. Yeteneklerini tam olarak gösteremiyorsan. Belki de yukarıdan biri senin ne kadar yetenekli olduğunu farketmemiştir. Potansiyelini o yerde harcamak yerine, işine değer verecek ve saygı duyacağın başka bir işe geç.

  3. Çalışma ortamı sana uymuyorsa. Belki çok para kazandığın harika bir işin var. Belki çalışma arkadaşlarınla aran çok iyi olabilir, ancak işin sana uygun olmadığınızı hissediyorsan. Bazen işte yanlış bir şey yoktur, ancak şirket ya da patron değerleri, senin ahlak ya da kişiliğin ile aynı düzeyde olmayabilir.

  4. İşini iyi yapmıyorsan. Yeteneklerin olmasına rağmen, gerekli tutkuya sahip olmadığın için sürekli olarak daha az kalitede iş yaparsın. Belki de bunu yapıyorsun çünkü iş çok zor ya da şirketin politikalarını bilmiyorsun. Durum ne olursa olsun, projelerin diğerleriyle eşit değilse, farklı bir iş aramayı düşünmek iyi bir fikir olacaktır.

  5. Şirketin ürün veya hizmetleri ilgi alanında değilse ve ilgini çekmiyorsa. Maaşı, pozisyonu ve tüm çalışma arkadaşlarını unut. Şirketin sattığı şeylere ilginiz yoksa o zaman orada çalışmayı nasıl sürdürebilirsin? Unutma, şirketler markalarını savunan çalışanlara sahip olmayı çok severler.

  6. Korkunç bir patronun varsa. Bir işi bırakmak için yeterli olabilen şey bazen sadece kötü bir yöneticidir. Neden her gün zorlu, beceriksiz, mutsuz, bencil, olgunlaşmamış veya kontrol manyağı biriyle uğraşmalısın ki?

  7. İş artık çok sıkıcı olmaya başladığında. Her sabah sıkıcı, yenik ve umutsuz bir şekilde uyanıyorsan ve bunu pazartesiden cumaya sekiz saat boyunca (ya da daha fazla) devam ettirmek istemiyorsan.

Soruyu Cevapla