Okulda Asla Öğrenemeyeceğimiz 10 Yaşam Dersi?

GENEL

ekleyen Adam King 1109 gösterim 0 9 Cevap

Okulda uzun yıllar geçirmeye ve harika arkadaşlar edinmeye rağmen, ders kitaplarının içermediği birkaç temel yaşam dersleri vardır. Gençtik, deliydik ve dünya hakkında hiçbir şey bilmiyorduk.

Soruyu Cevapla

Cevaplar

  1. Bağışlayıcı ol. Kalıcı kin seni hiçbir yere götürmez. Onları affet! Artık o insanlarla konuşmuyorsan bile, onları zihninde affet ve onlar için olumsuz düşünceleri sürdürme. Bu sana huzur getirecek.

  2. Deneyimin yerini hiç bir şey tutmaz.

  3. Her gün gül. Komedi filmleri izle, kendinde mizah anlayışına sahip ol. Charlie Chaplin “kahkahasız bir gün boşa harcanmış bir gün” demiştir.

  4. Mutluluğundan kendin sorumlusun. Yalnız zaman geçirin ve kendi kendinizi mutlu edebileceğiniz sayısız yolu öğrenin. Partnerinize ya da çevrenizdekilere bu sorumluluğu yüklemeyin.

  5. Her şey seninle ilgili değil. Kendine güvenen ve kendi kendine yeterli olmak iyidir, ancak dünyanın senin etrafında dönmediğinin farkında olmalısın. Kendin hakkında düşünmeyi bırak, bu seni sadece biraz daha bencil hale getirir.

  6. Başarısız olmak dert değil. Öğretmenler, “Çalış ya da hayatta başarısız olursun” diyerek cesaretini kırmış olabilir, ancak bu onların öğretmede iyi olmadıkları gösterir. Başarısızlık bizi alçak gönüllü kılar, ve eğer yeniden denersek, sonunda başarılı olabiliriz.

  7. Küçük şeyleri dert etme. Bir gerilim ortaya çıktığında, kişi daima daha büyük resme bakmalıdır. Sorun bir yıl sonra bile seni rahatsız eder mi?

  8. Onları sevdiğini söyle. Duygularını asla içeride tutma, yoksa pişman olabilirsin. Sevdiklerinize onları ne kadar sevdiğinizi gösterin, çünkü karanlık tünelde seninle birlikte duranlar onlar olacaktır.

  9. İlişkiler değerlidir. Okulda nasıl kazanılacağı, nasıl tasarruf edileceği ya da nasıl harcanacağı hakkında öğretilse bile, yaşam gerçek ve güçlü ilişkiler kurmaya dayalıdır. Paylaşacak kimseye sahip değilseniz, paranızın ya da sahip olduğunuz şeylerin tadını çıkaramazsınız. Bazı insanlar sahip oldukları parayla kör olurlar, ne kadar yalnız olduklarını anlamazlar.

Soruyu Cevapla