Yalnızlığın üstesinden gelmenin yolları?

GENEL

ekleyen isteoben 612 gösterim 0 6 Cevap

Yalnızlığı üzüntü ya da kabul edilmeme olarak tanımlayabiliriz. Yalnızlık, hislerimizi paylaşacak kimsenin olmadığı zamanlardır. Ama neden yalnız hissediyoruz?

Soruyu Cevapla

Cevaplar

  1. Kendini her zaman meşgul et. Boş boş oturma. Başkalarıyla birlikte yapmaktan zevk aldığın şeyleri yap. Örneğin, arkadaşlarınla film izle, müzik dinle ya da bir geziye çık.

  2. Dua et. Bu yalnızlıktan kurtulmanın en basit yoludur. Hepimiz hayatımızda zor zamanlar geçiririz ama bunlar bizi daha güçlü kılmak için önümüze koyulmuş testlerdir.

  3. Kendini dışlama. Birçoğumuz olayları içimizde tutuyoruz. Ne yaptığımızı kimseye söylemiyoruz. Yakındaki bir alışveriş merkezine git ve otur, bir gün içinde yalnızlığını yenecek biriyle karşılaşacaksın. Sadece kendini bu dünyadan izole etme.

  4. Herkesin kendi yalnızlığıyla savaşması gerektiğini unutma. Aynı durumdan geçen bir tek sen değilsin. Aslında bu oldukça normal bir durum. Bu hepimizin içinden geçtiğimiz bir şey ve bu sorunun farkında olmalısın.

  5. Kendine iyi davran.

  6. Beğendiğin ve güvendiğin biriyle konuş. Ne zaman istersen, sevdiğin ve güvendiğin insanlarla problemlerini paylaş. Her şeyden önce, kendimizi rahat hissederiz ve içimizdekileri dışarı aktardığımızda problemlerimizin yarısı kaybolur. Sorununu değerli birisiyle paylaş, sana kesinlikle yardımcı olacaktır.

Soruyu Cevapla